Jak po letech svépomoci oživit fasádu?

Oživení a nátěr fasády svépomoci

Jak po letech oživit fasádu?

Je léto…sedíte na terase….. díváte se na svůj dům a říkáte si: “chtělo by to změnu” ( není myšleno manželku nebo manžela, i když někteří z vás by takovou výměnu uvítali 🙂 )

Tou změnou myslíme oživit a očistit fasádu. Hledat malíře – natěrače nechcete, protože se raději domluvíte se sousedem.  Právě pro vás máme řešení. Mytí a čištění fasády zvládnete z žebříku nebo ze země v případě přízemního rodinného domu. Nátěr fasády svépomoci je také zvládnutelný svépomoci.

Co je potřeba tedy udělat, než se do toho všeho pustíte?

  • za prvé, pozvat souseda na kus řeči :-)a domluvit se, co vše druhý den společně uděláte
  • druhý den po domluvě se sousedem,  udělejte spolu kontrolu fasády domu. Měli by jste zjistit, zda jsou viditelné mikropraskliny ( nejčastěji mohou být kolem oken, dveří, kolem parapetů ) – jsou-li mikropraskliny na fasádě, je potřeba použít speciální fasadni nátěr s vláknem 
  • určitě se i podívejte, zda fasáda je špinavá nebo napadena řasou či plísní (to jsou ty černo zeleno černé nepěkné části na fasádní omítce) – podle toho se volí typ čistícího prostředku, nátěr proti plísním a řasám nebo nátěr na odmaštění a očištění fasády.

Je-li fasáda napadena plísní nebo řasou, jedná se o důsledek činnosti mikroorganismů, různých typů hub.

Proč se objevuje řasa nebo plíseň na fasádě?

Například vznik trhlin o různé šířce, do těch se dostává voda, prach a spóry plísní, které přináší vítr a ptáci. Pokud by jste si nebyli jisti po provedené kontrole, můžete nám poslat fotku domu na email (technik@kabefarben.cz), vyfotit mikropraskliny z detailu a náš technik vám pošle správný pracovní postup pro sanaci fasády.


Jak postupovat při odstranění řasy a plísně z fasády?