showroom na betonové stěrky KABE Farben Paskov

O Nás | KABE Farben

Kdo jsme?

Jsme rodinná firma DOVA a.s., výhradní prodejce značky KABE Farben v České republice a na Slovensku již od roku 1991. Na začátku jsme se věnovali jen fasádním barvám, práškovým lakům a nátěrům. Postupně se přidružovaly další a další produkty. Dnes je již naše nabídka kompletní: zateplovací systémy, moderní dekorační betonové stěrky, fasádní barvy, malířské nátěry a program pro historické budovy.

KABE Farben je špička ve svém oboru. Švýcarská kvalita. Kromě České republiky působí KABE Farben nejen ve  Švýcarsku, kde je i centrála,  dále v Rakousku, Německu, Polsku, Francii, Anglii a na Ukrajině. Nabídka produktů je široká – fasádní omítky, fasádní barvy, penetrace, nátěry pro historické budovy, speciální disperzní nátěry. Požadavky zákazníků jsou jasné – chtějí tu nejvyšší kvalitu a záruku! A tu jim KABE Farben poskytuje.

Jsme součástí skupiny KABE Swiss Group.

 

Čím se lišíme od konkurence?

Jdeme si svou vlastní cestou. Dodáváme na trh vysoce kvalitní produkty s přidanou hodnotou. Mezi naše reference patří stavby, které byly revitalizovány, nebo na které byly dodány materiály (fasádní barvy nebo fasádní omítky) počátkem 90. let. Do dnešního dne jsou v pořádku a investoři se na nás obracejí po 15-ti až 20-ti letech s dalším nákupem materiálu.

Dnes vám umíme nabídnout i designové systémové řešení povrchových úprav, jak pro fasády, tak pro interiéry. Jde o moderní betonové stěrky.  Povrch, kde nejsou žádné spáry, ideální pro koupelny nebo za kuchyňskou linku. K tomu umíme nabídnout a dodat malířské barvy, které se nešpiní (s inonovanou technologií uzavřeného mikropóru), ocení zejména rodiče dětí, alergici a astmatici, protože se na těchto barvách nedrží prach.

Jako jedni z mála na českém a slovenském trhu dáváme 5 let záruky na stálobarevnost fasádních omítek, barev a betonových stěrek. Naše produkty obsahují speciální UV filtry, díky kterým umíme takové záruky poskytnout.

Samozřejmostí jsou pro nás i 5 leté záruky proti řasám a plísním na fasády. Naše produkty jsou vyráběny moderní technologií. Obsahují speciální mikrokapsle proti plísním a řasám, které se aktivují jen za deště. Ve standartních fasádních omítkách jsou látky hubicí řasy a plísně, které se vypařují při letních vyšších teplotách a tím jejich dlouhodobá účinnost klesá (všude kolem sebe můžete vidět fasády, které na sobě mají za 2, 3, 4 roky zelený až černý povlak – tedy řasy a plísně).

Některé výrobky máme dražší, vždy je pro nás kvalita a záruka na prvním místě. Na trhu budeme v roce 2021 už 30 let. Za tu dobu jsme už udělali kus poctivé práce. Jsme tady díky Vám, Vaší důvěře v nás. Naše výrobky nakupujete opakovaně, i když je to někdy až po 15-ti letech 🙂 To je pro nás známka toho, že jste spokojeni a vše máte pořádku po tak dlouhou dobu.

Ještě jednou velké DÍKY za Vaši důvěru!!!

Historie KABE Farben ve světě a v ČR

1908 – založení firmy KABE Farben ve Švýcarsku v Gossau, Karl Bubenhofer AG

1932 – postavena 1. tovární budova ve Švýcarsku v Gossau

1964 – postavena vývojová laboratoř, vývoj vlastních produktů

1988 – expanze v prodeji fasádních omítek, rozšíření výrobních prostor

1991 – založení obchodní společnosti DOVA s.r.o., centrála KABE Farben pro Českou republiku s Slovensko

2001 – transformace obchodní společnosti na DOVA a.s. a navýšení základního kapitálu

2013 – uvedení systému NEW Therm na český trh

2015 – zvýšený zájem investorů o betonové stěrky

2016 – získali jsme zastoupení na prodej sanačního systému STYREXON

2017 – navýšili jsme prodeje systému NEW THERM na více než 85.000 m2/rok

2018 – expanze na českém trhu s produktem betonové stěrky. Spuštění e-shopu.

2019 – velký zájem o workshopy a školení na aplikace svépomoci. Investoři zjišťují, že po školení jsou schopni si stavební práce dělat sami a ještě ušetří. 

2020 – rok covidu, kdy jsme byli připraveni na online prodej pro zákazníky, kteří chtěli realizovat svépomoci. Materiál jsme vozili s rouškama. 5000 roušek jsme rozdali našim zákazníkům na podporu pomoci. Během lockdownu jsme stihli udělat i rekonstrukci firemních prostor a zázemí firmy.

2021- byl úspěšný rok, energetická krize se pomalu, ale jistě začíná projevovat i ve stavebnictví. Ceny surovin se enormě zvedaly a neustále rostou. To se projevilo zvýšením cen stavebních materiálů. Přesto byl rok 2021 rekordní v prodeji betonových stěrek Novalith MODE a také se začalo hodně se zateplením vnitřních prostor pomocí systému STRYCON.

2022 – počátek prodeje vylepšené PUR DESKY VD-F a systému PUR THERM.

 

Fotogalerie

Výroba materiálu ve Švýcarsku 

Showroom Praha

 

Spojte se s námi

Pošlete nám své přání, poptávku či návrh spolupráce.

MAPA
OTEVÍRACÍ DOBA