Průmyslové práškové barvy Polyflex

Produkty švýcarské kvality zajišťují nejvyšší efektivitu a nejlepší výsledky.

Široký sortiment produktů:

  • průmyslové barvy pro vnitřní i venkovní prostředí
  • speciální tenkovrstvé barvy
  • chemicky odolné barvy
  • antimikrobiální prášky
  • např. nejpoužívanější práškové barvy POLYFLEX PES 135, POLYFLEX PES 20, POLYFLEX PES 50

Speciální práškové barvy zamezují šíření infekcí

Každý rok se v nemocnicích infikuje choroboplodnými zárodky a bakteriemi přes milion lidí. Hlavním nosičem a spouštěčem infekcí jsou sekrece z úst a nosní sliznice. Tyto patogeny představují hlavní riziko pro pacienty se sníženou imunitou. Tato skupina pacientů se nakazí během pobytu v nemocnici nebo při návštěvě lékaře velmi snadno a často to s sebou nese závažné následky. Řešení, které vede se snížení tohoto rizika, nabízí G. Heinemann Medizintechnik GmbH z Kaltenkirchen (Šlesvicko- Holštýnsko). Společnost vyrábí ošetřovatelské jednotky pro ORL oddělení (krční nosní uši) a spoléhá se na speciální typ povrchové úpravy. „Všechny naše jednotky lakujeme antimikrobiální práškovou barvou. Kromě dlouhodobé ochrany proti korozi brání tento typ povrchové úpravy také množení choroboplodných zárodků,“ říká Jakob Hoffmann, produktový a marketingový manažer společnosti HeinemannMedizintechnikGmbH.
Speciální prášková povrchová vrstva působí preventivně a ničí bakterie 24 hodin denně tam, kde normální dezinfekce již ztrácí svůj účinek po čtyřech až pěti hodinách. Nová prášková vrstva poskytuje pacientovi udržitelnou ochranu proti infekcím.
Od roku 2011 se Heinemann úspěšně zaměřil na využití technologie antimikrobiálního prášku s názvem POLYFLEX®PES-STERIDURII, který vyrábí společnost Karl Bubenhofer AG. „Prášková barva se úspěšně používá na různé povrchy, jako jsou dveřní kliky, okenní kliky, monitory v operačním sále, kovový strop, ventilační systémy a nábytek, uvádí Herbert Lohmann, oblastní manažer prodeje KABE Pulverlack Deutschland GmbH
Na počátku obsahovaly tyto práškové laky nanočástice stříbra, jejichž účinnost se však po relativně krátké době zhoršila. Dnes se běžně používají Iontové sloučeniny kovů. Ty jsou osvědčené pro své dlouhodobé antimikrobiální působení. „Účinek ničení choroboplodných zárodků funguje v zásadě tak dlouho, dokud to práškovýpovlaknavýrobkudovoluje“,vysvětlujeHerbertLohmann.Aplikace práškového laku pomocí elektrostatických pistolí. Během vypalovacího procesu se povlak trvale spojí s povrchem. „Ve srovnání s tekutými nátěry jsou části lakované práškem mnohem méně náchylné na poničení a škrábance. Práškový povlak si také dlouho uchovává svou barvu a umožňuje dezinfekci velkým množstvím dezinfekčních prostředků,“ říká Lohmann. Navzdory každodennímu dezinfekci nedocházíkžádnéinaktivaciúčinnélátky.„Kromě toho, že antimikrobiální práškový lak má své hygienické výhody, je jeho také důležitým marketingovým nástrojem.“ Zvláště pro některé mezinárodní trhy jsou takzvané jedinečné funkce velmi důležitým měřítkem. Z tohoto důvodu jsou takové vlastnosti barev již uvedeny v technických specifikacích“, vysvětluje Jakob Hoffmann. Vzhledem k častým kontrolám v ORL ordinacích, které nařizuje Ministerstvo zdravotnictví v Německu, jsou hygienické přínosy této barvynejdůležitějšímfaktorem.Jednotky ORL jsou povlakovány práškovými laky s jemnou strukturou.
Tento mírně drsný povrch vyvolával na začátku otázky uživatelů, protože hladký lak je v podstatě považován za hygieničtější než strukturovaný. Herbert Lohmann však tyto obavy zmírňuje: „Struktura práškového povlaku je vytvořena pomocí teflonu. Takový povrch je ve srovnání s předmětem pokrytým hladkou barvou lépe dezinfikovatelný.“ Představme si, že takový povrch vyčistíme stejně snadno jako teflonovou pánev.
POPTAT
Práškové barvy s antimikrobiálními vlastnostmiAplikovaný elektrostatický práškový povlak je charakterizován širokým spektrem antibakteriální aktivity. Zabraňuje vývoji choroboplodných zárodků a zajišťuje vysokou úroveň hygienické ochrany. Zároveň snižuje šíření pachů způsobeného rozkladem bakterií.
V experimentu, který provedli ve fakultní nemocnici v Marburgu, zjistili o 46% vyšší účinnosti v počtu usmrcených bakterií ve srovnání s otíráním povrchu pomocí dezinfekce.
Aktivní složka vyhovuje normám FDA pro všechny typy polymerů, které přicházejí do styku s potravinami, včetně výrobních zařízení.
Obalová technika, dopravní a skladovací systémy. I zde prášková barva splňuje požadavky nařízení EU č. 10/2011 týkající se plastových materiálů a předmětů určených pro potravinářský průmysl.Povrchy ošetřené práškovými laky si zachovávají dlouhodobou ochranu. Antimikrobiální prášek je k dispozici jako epoxidový/ polyesterový práškový lak. Polyesterová úprava je vhodná pro všechny běžné kovové povrchy, je dostupná ve všech běžných odstínech i v odstínech vyrobených na zakázku.

Průmyslové práškové barvy Polyflex

Použití našich práškových barev v mnoha odvětvích a oblastech je důkazem, že jsme opravdovými odborníky, pokud jde o výrobu a kvalitu nabízených výrobků. Výkonné a moderní systémy zajišťují nepřetržitý a nerušený výrobní proces.

Inovace jako investice do budoucnosti

S námi si určujete svou budoucnost. Naše systémy pro práškové lakování znamenají novou perspektivu pro vaše příští projekty. V naší výzkumné a vývojové laboratoři neustále vyvíjíme práškové barvy s jedinečnými vlastnostmi. Mnoho našich průlomových novinek bylo vytvořeno v úzké spolupráci s našimi zákazníky.

Veškeré novinky jsou ověřovány z hlediska jejich vhodnosti v našem moderním technickém centru pro práškové lakování. Pomocí moderního zkušebního zařízení zjišťujeme během prováděných zkoušek, zda daný systém splňuje všechny procesní požadavky a ověřujeme požadované vlastností práškové barvy. Díky rozsáhlé škále práškových barev a průmyslových nátěrů nabízíme optimální řešení pro každou oblast použití.

Hybridní práškové barvy - chemická odolnost

Kovové práškově lakované kuchyně AFP Küchen AG z Arbonu jsou ve Švýcarsku známé svou velmi dlouhou životností, protože čelní plochy kuchyní, praček a chladniček vydrží četné změny nájemců a majitelů. Také kontakt s různým jídlem a pitím zanechává zařízení relativně nepoškozené. Nanášený práškový povlak nás zaujme nejen díky trvalému vysokému lesku a dokonalému provedení, ale přesvědčí nás i svou vysokou chemickou odolností. „Cibulová šťáva patří k extrémně agresivním tekutinám. Práškový lak, který jsme původně používali, nejen že nezabránil trvalým stopám, ale dokonce způsobil další škody,“ říká vedoucí oddělení nátěrových hmot AFP Küchen AG. Nebylo snadné najít ideální práškový lak, který by splňovalnašepožadavky. Různévýrobkyrůzných výrobců musely při standardní zkoušce prokázat chemickou odolnost podle DIN EN 12720. Nalakované vzorky byly vystaveny kontaktu s různými tekutinami, jako je víno, čpavková voda, inkoust, cibulová šťáva, olivový olej a čisticí prostředky. Nakonec jsme se rozhodli pro práškovou barvu POLYFLEX® PES-20, kterou vyrábí Karl Bubenhofer AG. Zkušenosti s práškovým lakováním touto barvou mělojižmnohouživatelů. Na základě požadavků AFP Küchen AG byla tato prášková barva dále vylepšena tak, abychom v rámci produktové řady mohli nabízet vysoce odolný produkt. Emil Alt, specialista KABE Farben: „Složení práškového laku bylo upraveno podle potřeb zákazníka v souladu s přísnými požadavky objednávky zkoušek. Následně bylo toto složení mírně upraveno. Protože AFP aplikuje prášek v rozmezí od 55 do 65 μm, což téměř odpovídá tenkovrstvé aplikaci, musela být kromě chemické odolnosti zajištěna také vysoká krycí schopnost a vynikající přilnavost. Prášková vrstva má sama o sobě obě vlastnosti, modifikace by neměla tyto vlastnosti ovlivnit.“

Vysoká odolnost proti teplu a tlaku.
Vynikající povrchová úprava je pro výrobky AFP důležitým prodejním argumentem. Stejné principy platí i pro celý výrobní proces v Arbonu. „Již během aplikace zajišťujeme co nejpřesnější dodržování a kontrolu všech parametrů. Po dokončení povlakování je každý povrch pečlivě zkontrolován a dokonce i nepatrná nedokonalost, kterou laické oko nepostřehne, je důvodem k přelakování,“ vysvětluje specialista na povlakování.Ověřením povrchové úpravy a chemické odolnosti však zkoušky neskončily. Během následného zpracování byly lakované díly vystaveny velmi vysokému zatížení. Potažené kovové části sestávající ze dvou poloskořepin byly opatřeny voštinami a zalisovány s tavným lepidlem při 60-70°C. Protože prášek byl během lisovacího procesu a při vysokých teplotách značně zatěžován, bylo nutné dodatečně upravit jeho složení. Dalším klíčovým krokem bylo zajistit odolnost proti teplu a tlaku a také zabránit tomu, aby se voštinová struktura zobrazovala na vrstvě barvy.I přes drobnou modifikaci složení práškového laku nebyly nutné žádné další úpravy, jak uvedl šéf OT: „Prakticky jsme nezměnili žádná nastavení v aplikačním systému. Tento práškový lak se chová stejně jako standardní verze i přes to, že se jeho složení mírně změnilo.“

ULTRATENKÉ VYSOCE KVALITNÍ PRÁŠKOVÉ LAKY

Derby Cycle Holding GmbH z Cloppenburgu(Německo) ročně vyrobí téměř 500 000 kol různých typů, která se prodávají pod obchodními značkami Kalkhoff, Cervélo, Focus, Raleigh, Univegaa Rixe. Top výrobky dané produktové řady jsou moderní elektrokola E-bikes a Pedelecs. V sortimentu Derby Cycle jsou ale také soutěžní závodní kola, horská kola, kvalitní trekkingová, městská, terénní a dětská kola pro každodenní použití a cestování.

Každé kolo odráží individualitu majitele, aproto je logické, že výrobní program Derby Cycle počítá s více než 80 standardními barvami a více než 1000 vzory a nálepkami na objednávku. „Naše nabídka je přizpůsobena potřebám zákazníků. Proto musí být výroba značně flexibilní, “říká Arne Sudhoff, tiskový mluvčí Derby Cycle.

Technologie, která se zabývá povrchovou úpravou, představuje klíčovou součást této flexibility. Rám kola je opatřen základním povlakem. Po nanesení dekorů i nálepek se rám přelakuje ochranným akrylovým práškovým lakem. Výsledkem jsou extrémně odolné povrchy s trendy designem. „Tento pracovní postup povlakování je v oboru jedinečný,“ řekl Heiner Memering, vedoucí technologie povrchové úpravy v DerbyCycle.

V této době společnost Karl Bubenhofer AG představila novou generaci ultratenkého práškového laku. Herbert Lohmann, oblastní manažer prodeje KABE Pulverlack Deutschland GmbH, nabídl Derby Cycle novou práškovou barvu k otestování. Stálo nás to trochu úsilí, ale podařilo se nám přesvědčit Derby Cycle, aby na základní nátěr rámu kola zkusili použít práškový lak. Práškové laky UDS totiž nebyly u takových produktů dosud používány,“ říká Lohmann.

Až 35% úspora práškového laku

V Derby Cycle připravili výrobní šarže o velikosti 60 až 70 objednávek denně. Neustále jsme měnili nastavení a snižoval ipůvodní tloušťku z 30-40μm.Sečteno a podtrženo, ušetřili jsme kolem 35% práškového laku,“ říká Heiner Memering.

Výhodou této aplikace je výrazné snížení spotřeby. Současně se díky menší spotřebě materiálu výrazně snížily nároky na vynaloženou práci. Rovněž se zkracuje doba povlakování, nedochází k tvorbě vzduchových bublin, spotřebovává se méně stlačeného vzduchu a závěs se nemusí tak často odepínat.

Ke stažení

Spojte se s námi

Pošlete nám své přání, poptávku či návrh spolupráce.

MAPA
OTEVÍRACÍ DOBA