omyvatelná barva odstín NINA korálová

Malířská vysoce omyvatelná barva PROFI BABY COLOR

Vysoce omyvatelná barva na zeď do dětských pokojů, herniček, školek, škol

Speciální malířská barva na stěny, PROFI BABY COLOR byla vyvinuta, aby bránila vývoji mikroorganisnů a bakterií. Její antiseptické účinky snižují riziko výskytu infekce a brání množení mikrobů. Struktura barvy je uzavřená (uzavřený mikropór), proto nedrží na sobě prach a je omyvatelná a otěruvzdorná. Odpuzuje vodu a tekuté nečistoty (zašpinění jídlem, dětskými barvami…). Nesnadno ji zašpiní vaše děti. Plně omyvatelná. Malířská barva je odolná proti desinfekčním prostředkům, které se mohou používat, jak v domácnosti, tak třeba ve školkách, v herničkách nebo v ordinacích lékařů.

Koupit

VÝhody

Kde můžete použít tuto speciální omyvatelnou barvu PROFI BABY COLOR?

Největší využití omyvatelné barvy oceníte při použití do dětského pokoje. Velké uplatnění najde i v herničce, kde děti často tvoří a malují. Následně potřebujete stěny očistit, omýt. Použití lze i na wc (na toaletě). Stačí jen jednoduše stěny dezinfikovat nebo omýt čistícím prostředkem. To stejné platí při využití do koupelny. Omyvatelná barva je často použita do školky nebo škol. PROFI BABY COLOR interiérová barva splňuje i ty nejnáročnější kriteria a může být použita i ve zdravotnických zařízeních, ordinacích dětských lékařů (kde potřebujete splnit hygienická nařízení = certifikace pro tyto účely).

KOUPIT
omyvatelná barva odstín AGNES písková

Kam všude se dá aplikovat omyvatelná barva?

Omyvatelnou barvu můžete aplikovat (na válečkovat) na stěny a stropy. Použití do novostavby na nové sádrové omítky, vápenocementové omítky, vápenné omítky (na štuk). Můžete použitít i na staré disperzní nátěry, na hlinkové nátěry nebo na papírové tapety (obsahující skleněná vlákna). Omyvatelnou barvu PROFI BABY COLOR můžete nanést i na sádrokarton, na fermacell desky nebo na betonovou stěnu. Doporučujeme použití penetrace pro sjednocení savosti podkladu.

Podívejte se na vzorník omyvatelné barvy

Co je antiseptikum?

Nejstarší přírodní antiseptikum je med. Bylo využíváno už ve strarém Egyptě při balzamování. K předmětům a věcem obaleným medem se bakterie nedostaly a pokud byly medem obaleny, tak během krátké doby se staly neživými. Dnešní běžné antiseptikum je mýdlo nebo například ústní voda. Obecně antiseptika mají snižovat riziko výskytu infekce, chránit před bakteriemi a mikroorganismy. Naše speciální omyvatelná barva PROFI BABY COLOR dokáže omezit výskyt gramnegativních bakterií (E. coli) a grampozitivních bakterií (Staphylococcus aureus). Antiseptické omyvatelné nátěry jsou odolné dezinfekčním látkám, ty zase hubí mikroorganismy na neživých předmětech (tj. třeba na stěnách na wc). Proto je možné použítí omyvatelnou barvu PROFI BABY COLOR i ve zdravotníckých zařízeních v herničkách pro děti nebo v čekárnách u lékařů, kde si děti často hrají, když čekají na vyšetření a na vše sahají a kde je pro bakterie ideální prostředí.

omyvatelná barva odstín AGNES písková

Jak aplikovat omyvatelnou barvu PROFI BABY COLOR?

Prvním krokem je aplikace penetrace podkladu pomocí penetrace AQUALIT, která je bílá. Sjednotí nám nasákavost podkladu a zlepší přilnavost následné vrstvy.

Aplikuje se válečkem nebo stříkáním. Spotřeba je obvykle kolem 150g/m2 na štukovou stěnu nebo na sádrovou omítku. Nasákavý sádrokarton má spotřebu 180-200g/m2. Válečkujeme malířským válečkem s délkou vlasu 10 – 12mm. Necháme proschnout cca 4hod při teplotě 20°C. (Při vyšších teplotách bude penetrace suchá dřív.

Druhým krokem je aplikace omyvatelné barvy PROFI BABY COLOR. První nátěr doporučujeme zředit přidáním 10% vody. Tj. do 10kg kbelíku přidáme 1000ml pitné čisté vody. Pořádně promícháme. Namočíme váleček. Otřeme o mřížku a začíníme nanášet omyvatelnou barvu na zeď. Spotřeba u první vrstvy omyvatelné barvy bude cca 150-200g/m2. Jakmile máme hotovo, necháme cca 4hodiny proschnout.

Třetím krokem je aplikace druhé vrstvy omyvatelné barvy. Ředíme zase vodou, ale pouze 5-ti%. Tj. do 10kg kbelíku dáme pouze 500g čisté pitné vody a pořádně promícháme. Namočíme váleček. Otřeme o mřížku a začíníme nanášet omyvatelnou barvu na zeď. Spotřeba u druhé vrstvy omyvatelné barvy bude max 150/m2. Naválečkujeme celou stěnu.

Čtvrtý krok je sundání pásky, kterými jsme olepili okolní stěny a strop. Doporučujeme oříznout ostrým zalamovacím nožíkem a pak strhnout. Uklidíme a máme hotovo 🙂

Váleček na nátěr omyvatelné barvy doporučujeme s krátkým vlasem 10-12mm, nebo jiný váleček z přírodního rouna s krátkým vlasem. Omyvatelná barva jde i stříkat, tj aplikovat strojově. Dnes tuto metodu aplikace využívá spousta kvalitních malířů, protože šetří čas.

KOUPIT

Kde všude mohu použít omyvatelnou barvu PROFI BABY COLOR?

Do dětského pokoje pro kluky

Do dětského pokoje pro holky

omyvatelná barva odstín LILY starorůžová

Do dětského herničky na stěny

omyvatelná barva odstín VELÍNA hořčicová

Do dětského koutku na stěny

omyvatelná barvy v odstínu Alex mentolové

APLIKACE svépomocí

Ukázky realizací

omyvatelná barva odstín AGNES písková
omyvatelná barva odstín LUCAS pistaciová
omyvatelná barva odstín MATEO světle modrá

Doporučujeme

 

z našeho blogu

 

Spojte se s námi

Pošlete nám Vaše přání, poptávku či návrh spolupráce.

MAPA
OTEVÍRACÍ DOBA

KE STAŽENÍ

Zde najdete odkazy ke stažení technického listu, prohlášení o vlastnostech, produktový leták, vzorkovník

Technický list
Vzorník najdete v eshopu