Řemeslný workshop | moderní dřevostavby | dřevovláknité izolace | konstrukční systémy

Přemýšlíte o stavbě moderního a zdravého rodinného domu?

Určitě si pokládáte otázky: Z jakých cihel stavět? Je lepší Porotherm nebo Heluz? Franta na fotbale říkál, že nejlepší je Ytong… Helena na damské jízdě říkala, že mají dřevostavbu a měli ji za 2měsíce hotovou. Každý Vám řekne úplně jinou zkušenost. Určitě najdete mezi svými kamarády i ty, kteří tvrdí, že dřevostavba je špatná, že je drahá, že nejde postavit svépomoci… Najdeme spousty názorů. Který je správný?

Náš názor je takový: Rodinný dům by určitě měl být postaven z materiálů, které budou nejméně zatěžovat přírodu, budou co nejvíce ekologické (budou obsahovat co nejméně zabudovaného CO2)  a bude při výrobě spotřebováno co nejmín energie. Jednou z takových varianat je dřevo a jeho ruzné formy. Mohou to být jak surové opracované kmeny, jako trámy (jednou z možností je určitě použití tzv. měsíčního ) nebo lepené varinaty nosníků (samozřejmě lepidle bez formaldehydů) nebo dýhové vrstvené dřevo STEICO LVL (vysoká pevnost, nesesychá, nedeformuje se a nepraská ), tak různé varianty tepelných izolací – např. STEICO dřevovláknité izolační desky,  foukané dřevovláknité izolace (mohou to být celuozové varianty) nebo zateplovací system z tvrdých fasádních dřevovláknitých desek. Další formou jsou lehce alternativní varinty izolací, jako například konopné. Určitě nesmíme zapomenou na kombinaci dřeva a slámy. Nejznámější konstrukčí slámový systém je Ecococon a Ekopanel. Kde hlavní izolační složku tvoří lisovaná sláma.

Rozhodli jsem se, že budeme pracovat na vzdělávání vás zákazníků, zájemců, projektantů a architektů. V loňském roce jsme proto navázali spolupráci s firmou M.T.A., která zastupuje značku STEICO pro Českou republiku a začali jsme společně vzdělávat širokou odbornou i laickou veřejnost, formou přednášek, workshopů a akademií. V loňském roce proběhly 2první akademie v ČR, ve Volyni (ve spolupráci s místní střední školou) a v České Lípě (ve spolupráci s firmou Festool, která dodává profesionální ruční nářadí na opracování dřeva). V roce 2019 budou STEICO akademie určitě pokračovat a to hned v únoru a březnu u nás v Paskově na KABE Farben. Na videu se můžete podívat na sestřih z předešlých akademií řemelsných workshopů, jak probíhaly.

Obsah řemelsného workshopu STEICO akademie:

  • sortiment konstrukčních a tepelně-izolačních materiálů na bázi dřeva – STEICO systémy,
  • omítkové systémy KABE Farben,
  • nářadí FESTOOL, BEA,
  • spojovací materiály pro dřevostavby

Školení je pro registrované zdarma. Máte-li zájem o školení, napište nám do  kontaktního formuláře.