Řemeslný workshop | moderní dřevostavby | dřevovláknité izolace | konstrukční systémy

Přemýšlíte o stavbě moderního a zdravého rodinného domu?

Určitě si pokládáte otázky: Z jakých cihel stavět? Je lepší Porotherm nebo Heluz? Franta na fotbale říkal, že nejlepší je Ytong… Helena na dámské jízdě říkala, že mají dřevostavbu a měli ji za 2 měsíce hotovou. Každý vám řekne úplně jinou zkušenost. Určitě najdete mezi svými kamarády i ty, kteří tvrdí, že dřevostavba je špatná, že je drahá, že nejde postavit svépomocí… Najdeme spousty názorů. Který je správný?

Náš názor je takový: Rodinný dům by měl být určitě postaven z materiálů, které budou co nejméně zatěžovat přírodu, budou co nejvíce ekologické (budou obsahovat co nejméně zabudovaného CO2)  a bude při výrobě spotřebováno co nejméně energie. Jednou z takových variant je dřevo a jeho různé formy. Mohou to být jak surové opracované kmeny, jako trámy (jednou z možností je určitě použití tzv. měsíčního kamene) nebo lepené varianty nosníků (samozřejmě za použití lepidla bez formaldehydů) nebo dýhové vrstvené dřevo STEICO LVL (vysoká pevnost, nesesychá, nedeformuje se a nepraská), tak různé varianty tepelných izolací – např. STEICO dřevovláknité izolační desky, foukané dřevovláknité izolace (mohou to být celulozové varianty) nebo zateplovací systém z tvrdých fasádních dřevovláknitých desek. Další formou jsou lehce alternativní varianty izolací, jako například konopné. Určitě nesmíme zapomenou na kombinaci dřeva a slámy. Nejznámější konstrukční slámový systém je Ecococon a Ekopanel, kde hlavní izolační složku tvoří lisovaná sláma.

Rozhodli jsme se, že budeme pracovat na vzdělávání vás zákazníků, zájemců, projektantů a architektů. V loňském roce jsme proto navázali spolupráci s firmou M.T.A., která zastupuje značku STEICO pro Českou republiku a začali jsme společně vzdělávat širokou odbornou i laickou veřejnost, formou přednášek, workshopů a akademií. V loňském roce proběhly 2 první akademie v ČR: ve Volyni (ve spolupráci s místní střední školou) a v České Lípě (ve spolupráci s firmou Festool, která dodává profesionální ruční nářadí na opracování dřeva). V roce 2019 budou STEICO akademie určitě pokračovat a to hned v únoru a březnu u nás v Paskově na KABE Farben. Na videu se můžete podívat na sestřih z předešlých akademií řemeslných workshopů tak, jak probíhaly.

Obsah řemeslného workshopu STEICO akademie:

  • sortiment konstrukčních a tepelně-izolačních materiálů na bázi dřeva – STEICO systémy,
  • omítkové systémy KABE Farben,
  • nářadí FESTOOL, BEA,
  • spojovací materiály pro dřevostavby

Školení je jen pro registrované. Máte-li zájem o školení, přihlaste se.