Nejčastější dotazy od zákazníků na NEW THERM system

Nejčastější dotazy od zákazníků na zateplení domu NEW THERM systémem

 1. Mohu dát PUR desky i na sokl?
  • ANO, můžete. Mají stejnou nebo menší nasákavost, než tvrzené extrudovaný nebo soklový polystyren. Mohou být použity i pod úroveň terénu.
 2. Je vhodný NEW Therm system na starý dům?
  • ANO, zateplovací systém z polyuretanové desky je vhodný i pro starší dům kvůli své prodyšnosti a propustnosti vodní páry. Zbytková vlhkost zdiva může být až 4%. Mírná vlhkhost.
 3. Musím oklepat starou omítku, když přemýšlím o zateplení domu NEW Therm systémem?
  • NE, když je omítka soudržná a neopadává.
  • ANO, pokud máte rozpraskanou a opadávající omítku, drolí se, když po ni přejedete rukou, tak doporučujeme raději oklepat až na cihlu.
 4. Mohu dát PUR desky i do interiéru? Mám to v projektu od projektanta.
  • NE, NEW Therm system je certifikovaný, jako ETICS zateplovací systém, to znamená, že použití pouze pro zateplení domu fasády. Z požárního hlediska má stejné parametry, jako fasádní polystyren. Pro zateplení interiéru máme jiný vhodný systém. Projektant v tomto případě nezohlednil při návrhu požární bezpečnost. Jen počítal s tepelnými vlastnostmi izolantu
 5. Je vhodná polyuretanová deska PUR TPD 30/40 na zateplení dřevostavby?
  • ANO, tvrdá prodyšná PUR deska je to skvělý izolant na zateplení dřevostavby. Je paropropustná, ideální varianta pro difúzně otevřenou konstrukci.
 6. Musí se fasádní PUR desky kotvit?
  • ANO, musí se kotvit. Z důvodu 100% přídržnožnosti k nosné obvodové konstrukci domu. Minimálně je potřeba použít 6 ks hmoždinek na m2. Výtažnou zkoušku na určení typu hmoždinky si můžete objednat, je zdarma.

 

 

Postupně budeme přidávat další a další dotazy, aby jste už dopředu znali všechny odpovědi na Vaše dotazy.