Zateplení kamenného domu

Zateplení kamenného domu

Řešíte zateplení satrého kamenného domu, který má kamenné základy, místy smíšené zdivo?

Existuje dvě varianty.

Kamenný dům můžeme zateplit

1) z vnější části – exteriér – zateplení fasády domu

2) z vnitřní části – interiér – vnitřní zateplení domu

Lety opeciální zateplovací sanační system STYREXON se osvědčil i na hliněné domy z nepálených cihel (muzeum minerálů na Slovensku v Jelenci) , na sanaci historických kamenných středověkých staveb (základy hradu v Nitře). Sanační systém si dokáže poradit s přebytečnou vlhkostí, se vzlínající vlhkostí, používá se na odvlhčení vlhkých stěn, kde je např. poškozené vodorovná hydroizolace nebo úplně chybí.

V interiéru najde opodstatnění tam, kde nelze z vnější části zateplit a potřebujete řešit dodatečné do izolování obvodové stěny a stropu.

Jde o vysoceparopropustný systém , faktor difúzního odporu μ = 6-9 (podle tlouštky zateplení).  Polystyren ( potravinářský)  je obalen jemnou cementovou slupkou (škořepinou) a prostor mezi kuličkami vytváří makropórovitou strukturu.

Systém je nehořlavý , skupina A2. Můžete zateplit i chodby nebo uníkové cesty.

Díky makrostruktuře izolační desky, může vodní pára z kamenného zdiva propuštěna skrz celý zateplovací systém a pára je pomocí parciálních tlaků vytlačována přes izolant, armovací vrstvu a vysoceprodyšnou omítku ven.

Difuzi zajišťuje i speciální lepící a armovací tmel, který má faktor difúzního odporu μ < 9.

Chcete řešit funkční zateplení pro váš kamenný dům? Takové, které dům neuzavře, aby byl stále prodyšný? Napište nám, navrhneme Vám možnost zateplení. Nebo můžete rovnou zavolat 777765601

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.