Zateplení kamenného domu

Zateplení kamenného domu

Řešíte zateplení starého kamenného domu, který má kamenné základy, místy smíšené zdivo?

Existují dvě varianty.

Kamenný dům můžeme zateplit

1) z vnější části – exteriér – zateplení fasády domu

2) z vnitřní části – interiér – vnitřní zateplení domu

Speciální zateplovací sanační systém STYREXON se léty osvědčil i na hliněné domy z nepálených cihel (muzeum minerálů na Slovensku v Jelenci) nebo na sanaci historických kamenných středověkých staveb (základy hradu v Nitře). Sanační systém si dokáže poradit s přebytečnou vlhkostí, se vzlínající vlhkostí, používá se na odvlhčení vlhkých stěn, kde je např. poškozená vodorovná hydroizolace nebo kde úplně chybí.

V interiéru najde opodstatnění tam, kde nelze z vnější části zateplit a potřebujete řešit dodatečné doizolování obvodové stěny a stropu.

Jde o vysoce paropropustný systém, faktor difúzního odporu μ = 6-9 (podle tloušťky zateplení). Polystyren (potravinářský)  je obalen jemnou cementovou slupkou (skořepinou) a prostor mezi kuličkami vytváří makropórovitou strukturu.

Systém je nehořlavý, skupina A2. Můžete zateplit i chodby nebo únikové cesty.

Díky makrostruktuře izolační desky, může být vodní pára z kamenného zdiva propuštěna skrz celý zateplovací systém. Pára je pomocí parciálních tlaků vytlačována přes izolant, armovací vrstvu a vysoceprodyšnou omítku ven.

Difúzi zajišťuje i speciální lepicí a armovací tmel, který má faktor difúzního odporu μ < 9.

Chcete řešit funkční zateplení pro váš kamenný dům? Takové, které dům neuzavře a zajistí, aby byl stále prodyšný? Napište nám, navrhneme vám možnost zateplení. Nebo rovnou zavolejte na tel. č. 777 765 601. Rádi vám poradíme.

O tomto diskutuje “Zateplení kamenného domu

 1. rekonstrukce napsal:

  Dobrý den budu řešit rekonstrukci kamenného domu…zaujala mě vaše možnost zateplení domu …

 2. Zateplení kamenného domu napsal:

  Dobrý den, reaguji na možnost vaší rady ohledně zateplení starého domu 100let s opuky a směsného zdiva, podsklepený, kde se stále stahuje voda, kterou je nutné odčerpávat. Nemohu říct, že je v obytné části domu vlhko, ale v některých rozích se občas objeví. Již několik let se snažíme za prvé najít firmu která by provedla zateplení tak, abychom nemuseli mít strach, že za čas budeme muset izolační materiál odstranit a za druhé aby nebylo zateplení nad naše finanční možnosti, jsme již důchodci. Málokdo má s těmito domy zkušenost a nedokáže najít vhodné řešení, snad ten poslední, který praktikuje provést nalepení pásu minerální vaty kolem domu pro lepší odvod vlhkosti. Dům je obývaný jen přes léto. Bylo by vhodné dům ještě opatřit panelem Solar venti? Pokud by to pomohlo. Děkuji za vaší radu, přeji pěkný den Nováková D.

 3. zdenekmikulenka napsal:

  Dobrý den paní Nováková. U starých domů, pokud nejsou obydlené celoročně, tak zateplení fasády neřeší nikdy problém vlhkostí. Aby bylo zateplení funkční, tak musíte odstranit primární příčinu vlhkosti. Píšete, že musíte odčerpávat vodu z objektu. Doporučujeme, aby jste vyhledala odbornou firmu na sanace starých staveb a pobavili s možnostech sanace domu.

 4. Jan napsal:

  Dobrý den mám potřeboval
  Bych poradit čím zateplit dům jedna stěna z venku kamena ze vnitř cihlář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *