Jak správně vybrat fasádní omítku?

 

 

 

 

 

 

Pro někoho je to kvalita, cena, vlastnosti omítky (vysoká prodyšnost, vysoká odolnost proti dešti, mrazu, krupobití, nenasákavost, obsah VOC těkavých látek). Pro někoho jsou důležité záruky výrobce proti řasám, plísním, záruky na stálobarevnost, pro někoho zase druh struktury ( hladká fasádní omítka nebo zrnitá 1,5-3,0mm )

Na trhu je dostupných mnoho druhů fasádních omítek od spousty výrobců. Někteří jsou více kvalitní někteří méně.

Ty méně kvalitní fasádní omítky poznáte jednoduše.

  • Za krátky čas se na nich začně objevovat zelený nebo načernalý povlak = řasa nebo plíseň.
  • Další jev také poznáte jednoduše, odstín fasády se mění, bledne, není UV stabilní.

Máte-li na fasádě řasu nebo plíseň, tak je velké riziko, že dýcháte mikroorganizmy plísňových spórů a tím Vaše zdraví slabujete, trpíte různými alergiemi, kožními problémy, bolestmi hlavy. Zvýšené kýchání a kašlání je toho velkým důkazem hlavně u dětí. Takovou fasádu přece nechcete, která bude škodit Vašemu zdraví!

Při výběru fasádní omítky dbejte předevčím na to, aby byla poskytována záruka proti řasám a plísním. Aby byla záruka nejlépe i na stálobarevnost. Vybírejte prodyšnou fasádní omítku.

Čím víc je prodyšná fasádní omítka, tím víc má i zvýšenou nasákavost. Např. akrylátová fasádní omítka je vysoce odpudivá pro vodu, ale zase má nízkou paropropustnost. Nechce si vžd\y ukázat vzorky omítky a nejlépe i refence stršího data, aby jste věděli, jak omítka vypadá třeba po 10ti letech.

KABE Farben poskytuje záruky 5let proti výskytu plísně, řasy a na stálobarevnost. V České republice jsou fasády, které jsou staré přes 15let a pořád jsou bez výskytu řasy a plísní a není potřeba je zatím renovovat.

Poptávku nám můžete zaslat zde