Otázky a odpovědi | Nová zelená úsporám

Chtěl bych podat žádost na zateplení rodinného domu, jak mám vybrat stavební firmu, abych dotaci získal? Musím vybírat z nějakého seznamu odborných realizátorů?

  • Nyní v dotační výzvě pro rodinné domy není stanovena povinnost, aby stavební firma/řemeslník byl/a registrována v Nové zelená úsporám (v SOD).Vyberete-li si stavební firmu, která není registrována v zelené úsporám, zajistíme vám proškolení firmy či řemeslníka s následnou certifikací pro montáž zateplovacího systému.

Chci zateplit a opravit starší rodinný dům. Můžete mi dát kontakty na projektanty, energetické specialisty, kteří mi s tím poradí? 

  • Máme kontakty na projektanty, energetické auditory a technické dozory po celé ČR, můžeme vás přímo s nimi propojit, aby vám podali žádost, zpracovali odborný posudek, projektovou dokumentaci a energetické hodnocení budovy.

Máte kontakty i na firmy, které rekonstrukci provádí?

  • Můžeme vám doporučit stavební firmy nebo řemeslníky, kteří jsou proškolení a běžně se zabývají zateplováním domů.

Musím si vybrat výrobky a materiály na rekonstrukci domu z nějakého doporučeného seznamu?

  • Ano, musíte. Každý výrobek / zateplovací systém má svůj speciální SVT kód = je zaregistrován v NZÚ.

Musím mít v projektu a podkladech uvedeny tyto SVT kódy?

  • V rámci aktuální dotační výzvy pro rodinné domy není nutné, aby použité výrobky a materiály byly registrovány v Seznamu výrobků a technologií (SVT). Tyto kódy tedy nezbytně nepotřebujete. Avšak všechny naše zateplovací systémy mají svůj SVT kód.

O tomto diskutuje “Otázky a odpovědi | Nová zelená úsporám

  1. Výstavba nového domu napsal:

    Mohu čerpat nějakou dotaci při výstavbě nového domu? Stavím z Itongu, bude zateplen, podlahové topení + TČ vzduch – voda, rekuperace (asi nebudu provádět Blower test), Deštovka, uvažuji FVT – ale zatím to moc ekonomické nevidím,,,.Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *