Zateplení domu na podzim

Máme podzim, nejkrásnější období v roce. Stavební práce jsou v plném proudu, zatepluje se o 106. Pořád platí, že se musí dodržovat technologický postup. Musíme si ovšem dát pozor na nižší teploty vzduchu a větší vlhkosti v ovzduší. Vzhledem ke klimatickým podmínkám musíme počítat s delší dobou zrání lepicího/armovacího tmelu a pomalejšímu odpařování vody. Důležitá je kontrola teploty povrchu materiálů a okolí. Při technologickém postupu montáže, je nutné zajistit, aby teplota podkladu byla minimálně + 5°C a to po celou dobu vyzrávání lepicího a armovacího tmelu. Doporučuje dělat každodenní zápisy do deníku o teplotách a vlhkosti. Když přicházíte na stavbu a stejně tak, když odcházíte, zapište si datum, čas, vlhkost vzduchu, teplotu vzduchu a teplotu povrchu).

Při aplikaci povrchové úpravy – finální pastovité omítky, nesmí překročit vlhkost vzduchu 70 %. Teplota může spadnout na +1 °C za předpokladu, že se použijí do fasádních omítek urychlovače KABESPRINT.

Ke stažení: TECHNOLOGICKÝ PŘEDPIS MONTÁŽE NEW THERM SYSTÉMU

Ke stažení: TECHNOLOGICKÝ PŘEDPIS MONTÁŽE KABETHERM ETICS SYSTÉMŮ

Snad stihnete potřebné termíny na předání staveb investorovi, ještě před tím, než udeří první mrazy.

Takto to vypadá, když se aplikuje zateplení domu za nízkých teplot, pod +5 °C. Lepidlo nestihne vyzrát, proces hydratace se zastaví a izolační desky nedrží na stěně. POZOR NA NÍZKÉ TEPLOTY!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *