Jak připravit podklad pod betonovou stěrku na starý obklad?

Jak připravit podklad pod betonovou stěrku na starý obklad v koupelně? (pro stěny)

Přemýšlíte o rekonstrukci staré koupelny? To setkání a sbíjení starých kachliček, prach, hluk, špína… Spousty z vás tohle vše odrazuje od vysněné rekonstrukce. Pokud jste spokojeni s Vašim půdorysem koupelny a jen chcete změnit povrchovou úpravu. Je tady řešení pomocí betonové stěrky. Existuje postup, jak aplikovat betonovou stěrku na starý obklad. Ovšem musí držet pevně a nesmí Vám padat na hlavu, když se sprchujete.

Postup je následující. POZOR JE TO POSTUP PRO STĚNY!!!

 1. Starý obklad odmastit a odstranit zbytky mýdla a šampónů, můžete použít přípravek CLEANFORCE (naředit 1:20 s vodou a nastříkat pomocí rozprašovače – je součástí 1 kg balení), obklad setřít hadrem.
 2. Naválečkování ADHEZNÍHO MŮSTKU (je to speciální typ penetrace, která obsahuje písek a přilne i na nesavý povrch), necháte minimálně 4 hodiny uschnout. Raději 6-8 hodin, jeli větší vlhkost v koupelně.
 3. Lepícím a stěrkovacím tmelem KABETHERM KOMBI SPECIAL zatáhnete spáry ( ještě předtím je potřeba tmel pořádně rozmíchat s vodou dle poměru uvedeném na pytli). Necháte 2-4 hodiny zavadnout. Mezitím si nachystáte perlinku ideálně VERTEX R117 nebo R131 a natáhnete přes staré obklady tmel, ideálně zubovým hladítkem 10x10x10mm a vložíte perlinku. Tím se vytvoří vytvoří armovací vrstva, která zabrání prokreslení spar. Necháte proschnout 2-3 dny. Celková vrstva by měla být cca 3 mm tlustá.
 4. jde-li o oblast sprchového koutu nebo oblast okolo vany, doporučujeme ještě aplikace 2K hydroizolace. Armovací vrstvu musíte napenetrovat DISPERZNÍ NANOPENETRACI (koncentrát). Penetraci nechat cca 2-4 hodiny proschnout. Mezitím si můžete nachystat ROHOVÝ VÝZTUŽNÝ pás pro vyztužení vnitřních rohů.
 5. Rozmícháte si podle návodu na kbelíku 2K HYDROIZOLACI (dvou složkovou) a nanesete (válečkem nebo hladítkem) do oblasti rohů a vtlačíte rohový výztužný pás (na vtlačení můžete použít rohové vnitřní hladítko, které je součástí dekoratérské profi MALÉ SADY NÁŘADÍ. Necháte zaschnout cca 4 hodiny.
 6. V posledním kroku nanesete 2K hydroizolaci do celé oblasti sprchového koutu nebo oblasti kolem vany. Opět můžete použít válčete nebo nerezové hladítko (je součástí dekoratérské malé proti sady nářadí).

Pokud budete chtít betonovou stěrku nanášet na starý obklad mimo sprchový kout a oblast vany, tak kroky s hydroizolací vynecháte a aplikujete betonovou stěrku do koupelny na vyschnou armovací vrstvu.

Pro podlahy!!!

Pracovní postup, jak připravit podklad pod betonovou stěrku na starou dlažbu? 

Postup je obdobný.

 1. Starou dlažbu (staré kachličky) odmastit a očistit, můžete použít přípravek CLEANFORCE (naředit 1:20 s vodou a nastříkat pomocí rozprašovače – je součástí 1 kg balení), pak setřít hadrem do sucha.
 2. Následující materiály jsou součástí skladby BETONOVÉ STĚRKY NA PODLAHY:
  1. Naválečkování adhezního můstku (je to speciální typ penetrace, která obsahuje písek a přilne i na nesavý povrch), necháte minimálně 4 hodiny uschnout. Raději 6-8 hodin, jeli větší vlhkost v koupelně.
  2. Na starou napenerovanou dlažbu vylijete litou betonovou stěrku s vláknem (samonivelační), a nerezovým zubovým hladítkem min. 5x5x5 mm ji roztaháhnete do plochy. U této práce mějte po ruce pomocníka, který Vám bude míchat litou betonovou stěrku (podle návodu na pytli) a Vy budete materiál zpracovávat. Dle typu odstínu, můžete už přímo v tomto kroku klidně litou betonovou stěrku zahladit do požadovaného vzhledu. V dalších krocích už jen zabrousíte, nalazurujete nebo natáhnete další vrstvy betonové stěrky.

Budete-li chtít cokoliv poradit, zeptat se, napište nám poptávku.