Zateplení kamenného domu

Řešíte zateplení satrého kamenného domu, který má kamenné základy, místy smíšené zdivo?

Existuje dvě varianty.

Kamenný dům můžeme zateplit

1) z vnější části – exteriér – zateplení fasády domu

2) z vnitřní části – interiér – vnitřní zateplení domu

Lety opeciální zateplovací sanační system STYREXON se osvědčil i na hliněné domy z nepálených cihel (muzeum minerálů na Slovensku v Jelenci) , na sanaci historických kamenných středověkých staveb (základy hradu v Nitře). Sanační systém si dokáže poradit s přebytečnou vlhkostí, se vzlínající vlhkostí, používá se na odvlhčení vlhkých stěn, kde je např. poškozené vodorovná hydroizolace nebo úplně chybí.

V interiéru najde opodstatnění tam, kde nelze z vnější části zateplit a potřebujete řešit dodatečné do izolování obvodové stěny a stropu.

Jde o vysoceparopropustný systém , faktor difúzního odporu μ = 6-9 (podle tlouštky zateplení).  Polystyren ( potravinářský)  je obalen jemnou cementovou slupkou (škořepinou) a prostor mezi kuličkami vytváří makropórovitou strukturu.

Systém je nehořlavý , skupina A2. Můžete zateplit i chodby nebo uníkové cesty.

Díky makrostruktuře izolační desky, může vodní pára z kamenného zdiva propuštěna skrz celý zateplovací systém a pára je pomocí parciálních tlaků vytlačována přes izolant, armovací vrstvu a vysoceprodyšnou omítku ven.

Difuzi zajišťuje i speciální lepící a armovací tmel, který má faktor difúzního odporu μ < 9.

Chcete řešit funkční zateplení pro váš kamenný dům? Takové, které dům neuzavře, aby byl stále prodyšný? Napište nám, navrhneme Vám možnost zateplení. Nebo můžete rovnou zavolat 777765601